Preloader
Toggle-menu
Button-close

VİTALİ HAKKO KREATİF ENDÜSTRİLER KÜTÜPHANESİ

Kurulduğu günden bugüne moda ve sanatı ayrılmaz bir bütün olarak gören Vakko, Türkiye’de modanın, sanat ve diğer yaratıcı disiplinlerle bir araya geldiği ve birbirine değer kattığı süreçlere evsahipliği yaptı. Vakko, moda dünyasının yanı sıra sanat dünyasında da bir çok ilke imza attı. Bunlardan biri de ilk kez bir moda markası tarafından kurulan Kreatif Endüstriler Kütüphanesi oldu.

Vakko’nun kurusucu Vitali Hakko’nun anısına oluşturulan ve O’nun adını taşıyan Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi; sanatın evrensel dilinden yola çıkarak Türkiye’nin kapılarını dünyaya, dünyanın kapılarını da Türkiye’ye açıyor.

Vitali Hakko Kreatif Endüstiler Kütüphanesi’nin içerdiği koleksiyon Frankfurt, Londra, New York ve Paris gibi dünyanın en önemli kitap fuarlarından beslenerek, prestijli ve değerli yayınevleriyle sürekli etkileşim içinde kalarak güncelleniyor ve zor bulunan eserleri okuyucuyla buluşturmayı hedefliyor. Vakko; moda, sanat, mimari gibi farklı kreatif endüstrilere ilgi duyan herkesin ücretsiz olarak faydalanabileceği Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi ile Türkiye’de ilk kez bu denli kapsamlı bir koleksiyon sunuyor.

Türkiye’nin en güncel ve kapsamlı sanat kütüphanesi olan ve 2012 yılında halkın kullanımına açılan Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi, bugün aralarında dünyanın en prestijli yayınevlerine ait özel edisyonlar ve kütüphaneye özel imzalı yayınların bulunduğu 15.000 kitap ve sürekli güncellenen basılı, dijital ve görsel arşiviyle, akademisyenlere, üniversite öğrencilerine, sanatçılara, sanat meraklılarına ve çeşitli ülkelerden Türkiye’yi ziyaret eden turistlere hizmet veriyor.

Pazartesi-Cuma saat 10.00-17.00 arası (0216) 554 08 54(0216) 554 08 54 nolu telefonu arayarak ya da kutuphane@vakko.com.tr adresine e-posta gönderilerek randevu alabilir; koleksiyona erişmek için kutuphane.vakko.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz.